Екс-прем'єр міністр України Микола Азаров розкрив всю правду про МВФ і утопію для України.
Азаров зазначив, що в цій ситуації він міркує просто як громадянин України і економіст з 40 річним стажем роботи.
Обязательноп прочитайте до кінця, щоб розуміти на що підписалася Україна.
Про це Азаров написав на своїй сторінці в Фейсбук.
Зараз в Україні влада активно впроваджує безальтернативне думку, що панацеєю для країни є лише співпраця з МВФ, що без його кредитів ми не впораємося.
Але це погляд тимчасових правителів, а не професіоналів. Це помилковий погляд людей, які не вивчали сучасну економічну історію України і не знають, як виходити з подібних кризових ситуацій.
Тепер розглянемо, що таке бюджет. Якщо просто, то це кошторис або розпис доходів і витрат країни. Чим краще працює промисловість, тим вище доходи.
А що ж діється з українським бюджетом після внесених до нього змін?
Щоб не брати великі цифри, спростимо по максимуму, щоб зрозуміти тенденцію.
У Міністерстві фінансів вважають, що нам потрібно 1100 грн.
У числі витрат значаться:
- 430 грн. - внутрішні і зовнішні борги (їх треба віддати);
- більше 200 грн. - військові витрати;
- майже 200 грн. - витрати на силові структури;
- інше - заходи на підтримку економіки, на соцсферу і боротьбу з коронавірусів.
А скільки доходів ми отримаємо? Виявляється, всього 800 грн., А потрібно нам 1100 грн.!
Чому бюджет не отримає 1100 грн.? Все просто - економіка падає, тому дефіцит становить 300 грн.
Тобто 430 грн. - борги, 300 грн. не вистачає і їх потрібно десь позичити. В такому випадку на наступний рік замість 430 грн. нам доведеться віддавати близько 530 грн. Виходить глухий кут і безвихідна ситуація.
Так що ж робити?
Згадати, що кілька днів тому Міжнародний валютний фонд отримав від «Великої двадцятки» вказівку максимально допомогти країнам, що розвиваються з точки зору їх витрат на боротьбу з пандемією і економічною кризою.
Це означає, що треба було не бовтатися в хвості, а поставити перед МВФ умова, що ми зараз не здатні ні вам, ні іншим кредиторам віддавати борги і вести мову про пільговому періоді і про списання заборгованості, як Фонд зробив для 25 країн, нещодавно прийнявши відповідне рішення.
Далі треба сідати за стіл переговорів з так званими інвесторами (типу Franklin Templeton), які є ніким іншим, як зграями фінансових спекулянтів, в лапи яких Україна затягли Порошенко, Яценюк і іже з ними.
Не варто йти на відмову від своїх зобов'язань і, відповідно, дефолт, а вести переговори про реструктуризацію нашої заборгованості з урахуванням пільгового періоду в 2-4 роки і терміном в 15-20 років на повне погашення боргів.
Що Україна виграє в цій ситуації?
Йдучи на переговори, ми зберігаємо можливість кредитування. Відмовляючись зараз від виплат і реструктуризуючи заборгованість, отримуємо можливість 430 грн. не віддавати, а використовувати для розвитку і максимально направляти наявний ресурс на економіку.
Решту витрат, особливо непродуктивні, скорочуємо. Чистимо бюджет, в якому залишаємо соціальні та економічні витрати, кошти на боротьбу з коронавірусів і на підйом економіки. Заживе дрібний і середній бізнес, виросте товарообіг.
У важкій економічній ситуації Уряд повинен вжити заходів, щоб максимально можливу кількість підприємств працювало. Адже якщо вони угроблять економіку, справа буде дуже погано.
Джерело